Haber

Samsun’da Türk bayrağıyla 1919 metrelik yürüyüş yapıldı.

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Samsun19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayram için; 1919 metrelik Türk bayrağıyla yürüyüş yapıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Samsun Bu yıl çeşitli programlarla kutlandı. Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve diğer protokol üyelerinin saat 19.30’da Çobanlı İskelesi’ne gelmesinin ardından kortej yürüyüşü sırasında büyük bir makaraya sarılı 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağı açıldı.

“HALKIMIZIN KATILIMI ÇOK YÜKSEK”

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, şunları söyledi:

“19 Mayıs’ı coşkuyla kutluyoruz. Bugün programlarımız gerçekten çok dolu ve keyifli. Samsun halkının ilgisini görüyorsunuz, bu üçüncü yürüyüş aslında bizim bayrak yürüyüşümüz. Ancak çok güzel bir kalabalık var. insanlar çok güzel türk yıldızları mustafa türk vardı orda yine çok güzel bir katılım oldu doğu parkta zaten bayramda da böyleydi sabah 09.25 de ceddimizin oturduğu yerden başlayan bayram merasimlerimiz Tütün İskelesi’nden adım attılar, çok coşkuluydular.Vatandaşlarımız, gençlerimiz, izcilerimiz ve askerlerimizle birlikte büyük bir kalabalıkla Atakum sahilinden şehir merkezine yürüyeceğiz.Ve buradaki coşku her zaman bir başkadır.Çünkü bir Birçok vatandaşımız balkonlardan kaldırımlardan bizlere tezahürat yapıyor.Ellerinde bayraklarla.Aslında bu çok heyecanlı bir an.Onlar da şahitlik ediyorlar.Umarım keyifli bir yürüyüş olur.

“BAYRAK TAŞIMAKTAN GURUR DUYUYOR”

Bayrak yürüyüşüne katılan Ece Şahin, “Şu anda Samsun’da Atatürk’ün izinde giden bir genç olarak çok gururluyum, çok duyguluyum. Herkesin bu bayramını kutluyorum.” Cemre Bölükbaş, “19 Mayıs olduğu için kendimi değerli hissediyorum. Bu bayram benim” dedi. Bir başka vatandaş ise “Atatürk’ün torunu olduğum ve bu günleri görebildiğim için çok mutluyum. Atatürk’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

İngiltere’den geldiğini söyleyen Erhan Üstün, “Şimdi gurbetçi olduğumuz için böyle olaylar yaşamıyoruz. Bu sene 19 Mayıs’ta Samsun’dayız. Orayı da unutmuyoruz tabii. Dışarıda da görüyoruz. . O yüzden şu anda burada olmak bizim için büyük bir onur” dedi.

Kaynak: ANKA / Spor

pozanti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu