Haber

Balıkesir tek yürek oldu

Asrın afetinin yaşandığı ilk günden bu yana Balıkesir’den depremden etkilenen bölgelere yönelik yürütülen çalışmaları değerlendiren AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Türkiye tek yürek, Balıkesir tek yürek oldu” dedi.

Yüzyılın felaketi olan depremlerin ardından AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Balıkesirli hemşerilerimizle birlikte milletimiz için tek yürek, tek bilek” dedi.

“Ülkemizin ve milletimizin başı sağolsun, geçmiş olsun”

Depremin olduğu 6 Şubat’ta AK Parti Teşkilatı olarak ivedilikle hareket ettiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi.

“Öncelikle tüm yurdumuzun, milletimizin başı sağolsun, geçmiş olsun. Rabbim milletimize ve vatanımıza tekrar sahip çıksın diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Devletimiz ve AK Parti Genel Merkezimiz tüm maçları tamamladı. Türkiye’de ilk günden itibaren belediyeler tarafından da görülebilecek çalışmalar olarak illere lojistik takviye Gıda, iaşe, yardım, STK teşkilatı gibi takviyeler için Genel Merkezimiz ayrı bir eşleştirme yaptı.AK Parti Teşkilatları olarak niyetimiz, en aktif ve hızlı biçimde örgütlenmek ve takviye sağlamak. Yani işin özü şuydu ki, asrın felaketinin yaşandığı tüm illerimiz kalan 70 il ile paylaşıldı.

“AK Parti il ​​ve ilçe teşkilatları depremin ilk gününden itibaren harekete geçti”

Biz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Osmaniye ile, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı olarak Kahramanmaraş ile eşleştik. Bölgelerimizde anında iletişime geçilecek kişiler ve iletişim numaraları dönüşümlü olarak paylaşılmıştır. Arkadaşlarımızla iletişime geçerek en acil neye ihtiyaçları olduğunu öğrendik, görevlerimizi kendi aramızda paylaştık ve Balıkesir teşkilatımızla birlikte gönderebileceğimiz yardımları hazırladık. Ardından ikinci gün 5 tır malzeme yola çıktık. Bundan sonra her gün arkadaşlarımızla birlikte ihtiyaç malzememizi beyin sarsıntısı alanında yola çıkarmaya karar verdik. Balıkesir tek yürek oldu, her gün her türlü giyim, battaniye, hazır yemek, sandviç, pasta, su, meyve suyu, süt, bebek maması, çocuk bezi, günlük hijyen malzemeleri, elektrikli ve tüplü ısıtıcılar olmak üzere yardım tırlarımız, yakacak odun. deprem bölgesine gitti Biz bu yardımları deprem bölgesine gönderirken olayı siyasi olarak değerlendirmedik. Balıkesirli vatandaşlarımızın yardımlarını, kimi zaman belediyemizin tırıyla, kimi zaman AFAD’ın kimi zaman da bir STK’nın tırıyla bölgelere gönderdik. 20 ilçemizle koordineli olarak bu yardımları gerçekleştirdik. Ardından sadece Osmaniye ve Kahramanmaraş’a değil, depremden etkilenen diğer tüm illere yardım tırları gönderdik. Bu iddiaya destek olan, yardım gönderen tüm hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

“AK Parti Balıkesir deprem bölgesinde depremzedelerimizin yanındaydı”

AK Parti İl Başkanlığı olarak depremin 4. gününde deprem bölgesine giderek ihtiyaçları yerinde değerlendirdiklerini belirten Başkan Başaran, “Cumhurbaşkanlığım 3 arkadaşımla birlikte Gaziantep Nurdağı ve Kahramanmaraş’ı yerinde gördü. site Osmaniye’den başlıyor.Pazar akşamı döndük.Salı sabahı merkezimiz tarafından Malatya ilimize tayin edildik,Salı sabahı.Pazartesi öğleden sonra 40 araç ve yaklaşık 150 kişilik bir grupla yola çıktık. görev yerimiz olan ilçemizin merkez ve kırsal 67 mahallesine kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanımızın geçmiş olsun dileklerini ileterek gönüllere dokunmaya çalıştık.İhtiyaç sahiplerini tek tek tespit edip, yerel makamlara ilettik.Görev sonunda grubumuzun bir kısmı Kahramanmaraş Elbistan’a da uğradı.2-3 günlük çalışmamızın ardından şehrimize döndük.hızlı yürüyün.Üretim ve yönetimimizi gerçekleştirdik. komite toplantısı yaparak durum değerlendirmesi yaparak yeni çalışma alanlarımızı belirledik. Yardım tırlarının düzenlemesi, planlanan ihtiyaçlara göre tüm deprem illerinde devam ediyor ve devam edecek” dedi.

“Balıkesir’e gelen depremzedelerimizi yalnız bırakmıyoruz”

Depremlerin ardından Balıkesir’e gelen depremzedeler için seferber olduklarının altını çizen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Balıkesir’e bugüne kadar 13896 depremzedenin geldiğini ve ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Başkan Başaran, “Teşkilatımız deprem bölgesinden depremzedelerimizi ilimizde ağırlamak, ziyaret etmek ve her yönden maddi ve manevi destek olmak için sürekli çalışıyor. Miraç lambası vesilesiyle misafirlerimizi yurtlarında ziyaret ediyoruz. Balıkesir’de ve evlerinde müsait olanlarla durumlarını ve anılarını paylaşmak üzere, ardından her gün kadın kollarımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığımıza, Sivil Toplum ve Halkla bağlarımıza, kadın kollarımıza veda ziyaretleri yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı, tüm ilçelerimizde, nerede misafirimiz varsa, mahalle muhtarlarımız aracılığıyla.Balıkesir Valiliğimiz, AFAD, Büyükşehir Belediyemiz ve tüm resmi kurumlarımız sayesinde her yönden işini yapıyor, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. yardımımıza destek olmak, hissettirmek, birlikte olduğumuzu ve bugünleri hep birlikte aşacağımızı göstermek için.

“Yüzyılın felaketinin sıkıntılarını hep birlikte aşacağız”

Elhamdulillah bu milletin mayası çok kuvvetlidir. Birliğimizi bozmaya, fitne çıkarmaya çalışan kışkırtıcılar olsa da halkımız yine ağzından nasibini veriyor. Kısaca; AK Parti teşkilatları ve Balıkesir İl Başkanlığı tüm illerimizde olduğu gibi Balıkesir’de de işi politize etmeden sağduyu, samimiyet, duyarlılık ve gayretle var gücüyle çalışıyor ve çalışıyor. İnşallah bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

“Balıkesir, Osmaniye’de destansı bir emek verdi”

Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de büyük bir özveriyle destansı bir çalışma yürüttüğünü belirten Belediye Başkanı Ekrem Başaran, “Balıkesir olarak depremzedelerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir hikaye, destansı bir çalışma sergileniyor. bölge ayağa kalktı.” Başkan Başaran, “Valincimiz Sayın Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın başkanlığında Osmaniye’de efsane bir Balıkesir hikayesi yazılıyor. Tüm çalışanlarıyla destansı bir eser var. Balıkesir AK Parti gençlik kollarından arkadaşlarımızın da destek verdiği çok kaliteli bir organizasyon tüm deprem illerine örnek teşkil eden bir çalışma her yönüyle çok iyi yönetilen ve çalışılan sonuçta hayatlara ve hayata dokunan bir çalışma Osmaniyeli kardeşlerimizin gönüllerini fetheden, hayatı kolaylaştıran, acıyı unutturan, şimdi çok güzel bir çalışmaya imza atılıyor, Kahramanmaraş da hizmet alanına eklendi.Yasin Sağay’ın yönettiği sevk emrini unutmamak lazım, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Doğal Balıkesir’den çünkü başarının hikayesi buradan yazılmaya başlıyor. Hepsine en kalbi teşekkürlerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.

“Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz İnsanüstü Bir Gayret Gösterdi”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Afete Uyum çalışmalarımız çerçevesinde ilk günden bugüne; 191 Arama Kurtarma, 39 Gönüllü Kurtarma, 27 Toplumsal Yardım ve 235 Taşıma grubumuz deprem bölgesinde saha çalışmalarına devam etti ve etmeye devam ediyor. Ayrıca 103 İş Makinaları ve Teknik aracımız ile 266 Sosyal Yardım aracımız görevini eksiksiz yerine getirmektedir. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyemiz tarafından 266 adet Toplum Yardımı araç takviyesi yapılmıştır. İtfaiye Kurtarma Aracı, İş Makinesi, Transporter kamyon ve arazi aracı olmak üzere 103 adet teknik araç takviyesi de yapılmıştır. Yüzyılın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Gaziantep deprem bölgelerimize 291 araçla kesintisiz ulaşım sağlandı. Ekiplerimize üstün gayretleri ve sıkı çalışmaları için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Balıkesir, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgelerinde insanüstü bir gayretle çalışmalarını yürütüyor.

“Balıkesir Valiliği hem Osmaniye’de hem de Balıkesir’de koordinasyonu titizlikle yürüttü”

Balıkesir Valiliğimiz depremin olduğu ilk günden itibaren yoğun bir şekilde çalışıyor. Valiliğimiz tarafından deprem bölgesine ilçeler de dahil olmak üzere toplam 759 adet ayni yardım TIR’ı sevk edildi. Ayrıca Balıkesir Valiliği AFAD Afet Lojistik ve Destek Merkezine bağlı depolarımızda afet bölgelerindeki ihtiyaca göre malzeme temini yapılmaktadır. İlimize gelen ve ilçelerimizde SYDV’lere maddi yardım talebinde bulunan depremzede sayısı 6 bin 451’dir. Öte yandan Balıkesir Valiliği koordinasyonunda ilimizde depremzede sayısı (Otel, Konukevi, KYK Yurt, Aile Yanı, Kendi İmkanları) 13.869’dur. Balıkesir Valiliğimiz ve Balıkesir AFAD’ımız bu konuda çalışma yapıyor. Depremin ardından Balıkesir, Resmi Kurumları ve Balıkesirli vatandaşlarımız tek vücut tek yürek olarak depremzedelerimize yardım etmek için özverili bir şekilde hareket etti.

“AK Parti olarak depremzedelere destek ve yardımlarımız devam edecek”

Elbette sistem oturunca fiilen yardım göndermemize gerek kalmayacak. Yüzyılın felaketi denilen büyük bir yıkım ve etki olduğu için geniş katılımlı ve çalışma ekibine ihtiyaç vardı. Şu anda tüm çalışmalar AFAD üzerinden planlı bir şekilde yürütülüyor. Bire bir ve nakdi yardım imkanı, esasen en başından beri AFAD üzerinden yürütülüyordu. Ancak ilk hafta tüm milletimiz acil sefer görevi almış askerler gibi tüm hücreleriyle örgütlendi. Tüm ilçelerimizde ve merkezde, Bakom’da, Kent Konseyi, Avlu Kongre Merkezi, Kapalı Spor Onun salonunda. Kimse bu insanları davet etmeye zorlamadı. Herkes koşarak geldi. Sosyal medya üzerinden örgütlendi, kulaktan kulağa yayıldı, oradaki heyecanı, samimiyeti, emeği ve özellikle hassasiyeti görmeliydiniz. Orada çalışan bir abime kullanılmış kıyafetleri nasıl ayırıyorsunuz diye sorduğumda ‘Kendimiz giymeyeceğimiz hiçbir kıyafeti göndermiyoruz’ dedi. Bu büyük bir değer ölçüsüdür. Ve Balıkesir’de bulunduğumuz her gün buraları ziyaret ettiğimizde İl Başkanlığımızdan, kadın kollarımızdan, gençlik kollarımızdan kardeşlerimizin var gücüyle çalıştıklarını gördük. Ama hiçbirimiz AK Partiliyiz, buralıyız, buralıyız demedik. Herhalde gezerken tanışmak üzerine bir şeyler söyledik ama çok ulvi bir işi asla politize etmedik. Bundan sonra da bu sorun ülkemizin gündeminden silinene kadar ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.

“Yıkılmadık, sarsılmadık, Türkiye tek yürek oldu”

Bu felaketten içeriden ve dışarıdan siyasi çıkar sağlamaya çalışanlara, halkımızın acılı ve yaralı yüreğiyle oynamaya çalışan talihsizlere istinaden sözlerime şu özlü cümleyle son vermek istiyorum. laflar ederek, onlara iftira atarak; ‘Yıkıldığımızı sanmasınlar, Yıkıldığımızı sanmasınlar, yeni bir bahara yaprak döktük. Depremzedelerimizin yanında olan, tek yürek olan tüm Balıkesirli hemşerilerime özel teşekkürlerimi sunuyorum.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler