Galatasaray’da 3 değişiklik
![](https://haber-menderes.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/galatasarayda-3-degisiklik-PrAqwaBf.webp)
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Giresunspor ile oynadığı son maçın 11’ine kıyasla Ümraniyespor karşısında 3 değişiklik yaptı.
Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında Galatasaray, Nef Stadyumu’nda Ümraniyespor ile karşılaşacak. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, son oynadıkları Giresunspor maçında 11’e kıyasla Ümraniyespor karşısında 3 değişiklik yaptı. Buruk; Emin Bayram ve Barış Alper Yılmaz’ın yerine sarı kart cezası biten Abdülkerim Bardakcı, Emre Taşdemir ve Milot Rashica’ya Leo Dubois görev verdi.
Galatasaray’da yeni transfer Kaan Ayhan’ın yanı sıra Mathias Ross ve Yusuf Demir 21 kişilik maç kadrosunda yer almadı.
Rashica ve Emre, 1 maç sonra 11’de
Sarı-kırmızılı ekipte Ümraniyespor karşısında sol kanatta Emre Taşdemir ve sağ kanatta Milot Rashica karşılaşmaya 11’de başladı. İki futbolcu en son 20. haftada İstanbul’da oynanan Antalyaspor karşılaşmasında 11. haftada görev aldı. Emre ve Rashica geçen hafta Giresunspor deplasmanında yedek kulübesindeydiler.
Sarı-kırmızılılar çaba sarf ederken; Fernando Muslera, Sacha Boey, Victor Nelsson, Abdülkerim Bardakcı, Emre Taşdemir, Lucas Torreira, Sergio Oliveira, Milot Rashica, Dries Mertens, Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi’nin 11’iyle başladı.
Yedek oyuncu olarak Okan Koçak, Leo Dubois, Fredrik Midtsjö, Yunus Akgün, Bafetimbi Gomis, Berkan Kutlu, Emin Bayram, Barış Alper Yılmaz, Juan Mata ve Kazımcan Karataş bekledi.
Taraftarlardan tam destek
Sarı-kırmızılı taraftarlar, İstanbul’daki soğuk havaya rağmen Galatasaray – Ümraniyespor maçına yoğun ilgi gösterdi. Bu dönemde de evlerindeki maçlarda takımlarını yalnız bırakmayan Galatasaray taraftarları, Nef Stadı’nın tribünlerini doldurdu. Sarı-kırmızılı taraftarlar maç öncesi tezahüratlar ve marşlar eşliğinde gruplarını maça hazırladı. – İSTANBUL