Ekonomi

TAYA Konaklama Hizmetleri ve Perakende Grubu CEO’su Sadettin Cesur oldu

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA Havalimanı İşletmeciliği A.Ş. Bağlı ortaklıklarından TAYA Konaklama Hizmetleri ve Perakende Kümelenmesi’nin CEO’luğuna Sadettin Yiğit atandı. Cesur aynı zamanda İGA İstanbul Havalimanı ikram alanları, Tüm İçtur Kiralama Yönetim ve Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin tek işletmecisidir. TUM bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüteceği açıklandı.

Bölgenin en değerli transfer merkezi olan İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA, Sadettin Cesur’un 2015 yılında Sadettin Cesur’un prestijiyle “TAYA Konaklama Hizmetleri & Perakende Grubu CEO’su” ve “TUM Yönetim Kurulu Üyesi” olarak göreve başladığını duyurdu. 1 Mayıs 2023.

1991 yılında Çınar Otel’de çalışma hayatına başlayan Cesaretli, sırasıyla Parksa Hilton, Conrad İstanbul, Four Seasons Sultanahmet, Zirve Cluster Billingtur Catering’de Yiyecek ve İçecek Hizmetlerinde Kıdemli Müdürlük görevlerini üstlendi ve 1999 yılında A.Ş. oldu. BTA Havalimanları Yiyecek ve İçecek Hizmetleri üyesidir. Kurucu grubun Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

13 yıldır şirketin İcra Kurulu Başkanı/CEO’su olan Cesur, 25 yıldır Türkiye, Gürcistan, Suudi Arabistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya ve Hırvatistan, Cakes&Bakes ve BTA’daki 17 havalimanında ikram hizmetlerinin yönetimini yürütmektedir. Deniz hatları. üretim tesisleri delegasyonu ve yönetimi başarıya ulaştı.

TAYA Hospitality & Retail Cluster’ın CEO’su olarak ikram, otel yönetimi, uçak içi ikram, dinlenme salonu yönetimi, şehir operasyonları ve etkinlik yönetiminden sorumlu olacak; Pearson College London, Seyahat ve Turizm İşletmeciliği mezunu olmasının yanı sıra, Chicago’da Four Seasons tarafından düzenlenen Yönetim Başarıyla programında Turizm ve Konaklama İşletmeciliği alanında kapsamlı bir eğitim aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu