Ekonomi

Ripple’ın kurumsal benimsenmesi genişledikçe XRP yükseliyor

son 24 saat boyunca Bitcoin(BTC) ve eter(ETH) stabil kalırken XRP, en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimleri arasında en yeterli performansı göstermektedir.

CoinGecko bilgilerine göre fiyatlar düşmeden hemen önce yüzde 11’lik bir artış elde edildi ve işlem hacimleri Pazar günü 1 milyar dolardan bugün 2 milyar dolara yükseldi. Bu yazının yazıldığı sırada XRP 61 cent seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değerine göre dördüncü en büyük token. BNBDeğiştirildi.

Veriler, faydaların büyük ölçüde spot odaklı olduğunu ve XRP vadeli işlemlerindeki tasfiyelerin 4,4 milyon doların biraz üzerine çıktığını gösteriyor.

Bugün piyasada herhangi bir katalizör olmasa da Ripple’ın Gürcistan ve Dubai’de faaliyet göstermek için onay alması nedeniyle boğalar XRP’ye yönelmiş olabilir.

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA), geçen hafta sanal varlıklar rejimi kapsamında XRP’yi onayladı. Ayrıca Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ndeki lisanslı firmaların kripto hizmetlerinin bir modülü olarak müşterilere XRP sunmalarına izin verdiğini de duyurdu.

Aynı gün DalgalanmaDijital Lari (merkez bankası dijital para birimi (CBDC) platformunu kullanacak) GELMEK), pilot projesi için National Bank of Georgia (NBG) ile çalışmaya başlayacağını söyledi.

Hong Kong ve Tayvan hükümetleri, Mayıs ayında başlatılan CBDC hizmetini aylardır kullanıyor. Kurumlar, CBDC’nin basım, dağıtım, itfa ve token yakma dahil tüm yaşam döngüsünü yönetmek ve özelleştirmek için platformu kullanabilir.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu