Ekonomi

Son dakika… İYİ Parti’den istifa! Cihan Paçacı istifa etti

İYİ Parti Kurumsal Menfaat Lideri Cihan Paçacıbu görevden istifa ettiğini açıkladı.

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada; “Aziz Milletimizin bilgisi için. Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altı Masa’nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreci ile ilgili bir gazeteciye verdiğim açıklamanın amacını aşan yorumlara sebep olduğunu görüyorum. Altı Masa’nın Sayın Başkanlarının iradesini korumak ve gözetmek amacıyla; İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı görevimden istifa ediyorum” dedi.

Toplantı devam ederken istifa kararı açıklandı

İYİ Parti Tahvil Genel Başkanı Cihan Paçacı, GÜZEL Parti Genel Merkezi’nde altı siyasi partinin genel başkanlar 11’inci toplantısı devam ederken, partideki görevinden istifa ettiğini yazılı olarak duyurdu. Paçacı’nın açıklaması şöyle:

“-Aziz Milletimizin bilgisine. Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altı Masa’nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreciyle ilgili bir gazeteciye verdiğim açıklamanın amacını aşan yorumlara sebep olduğunu görüyorum.

-Demokrasimize yeni bir soluk getirecek bir süreçte büyük emekleri olan Sayın Genel Başkanımız ve partimizin iradesi ile Altılıyı oluşturan Sayın Genel Başkanlarımızın iradesine sahip çıkmak ve kollamak amacıyla Aynı zamanda masa; YETERLİ Partisi Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”

Emzik ne dedi?

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, GÜZEL Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı sohbeti köşesine taşıdı.

Aday tartışmalarını değerlendiren Paçacı, şunları söyledi: “Şöyle bir şey var ki, sokakta Kemal Bey’e ‘dürüst değil mi’ diye bir itiraz görüyoruz. Biz soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” var diyoruz. ‘Peki öyleyse?’ ‘Ama hayır…’ Biz İYİ Parti olarak sokaktaki bu itirazı görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım, şu itiraz var.”Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu