Haber

Saraybosna’da düzenlenen YEE’de Türkçe öğrenenlere sertifikaları verildi

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkçe öğrenen başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki YEE binasında düzenlenen törenle Türkçe öğrenen başarılı kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Saraybosna YEE Müdürü Mehmet Akif Yaman burada yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıllarda Kovid-19 salgını nedeniyle sertifika teslim töreninin yapılamadığını, bu nedenle 300 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Yaman, bugün düzenlenen törene 60 kursiyerin katıldığını belirterek, YEE bünyesinde Türkçe öğrenen kursiyerlerin kısa sürede Türkçe öğrendiklerini ve konuşmaya başladıklarını söyledi.

Yaman, Saraybosna YEE’nin 2009 yılında hizmet vermeye başladığını ve bu tarihten bu yana 6 binden fazla kişinin Türkçe kurslarına katıldığını belirtti.

YEE’nin ülkedeki “Tercihim Türkçe” projesine de değinen Yaman, proje kapsamında Bosna Hersek’te devlet okullarında 20 bin çocuğun Türkçe öğrendiğine dikkat çekti.

Türkçe öğrenen kursiyerlerden Sabina Sosic, 2020 yılında kursa başladığını belirterek, “Öğretmenlerimden ve derslerden çok memnunum. Türkçeyi sevdiğim için bu dili öğreniyorum ve bu dili öğrendiğim için mutluyum. .” dedi.

Bir diğer kursiyer Hamza Begic ise YEE’de bir yıl Türkçe kursuna gittiğini belirterek, “Osmanlı ve Türk tarihine çok ilgim olduğu için Türkçe öğreniyorum” dedi. dedi.??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu