Haber

İzmir’den deprem bölgesine yardım malzemeleri taşıyan tren yola çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için İzmir’de toplanan yardım malzemelerini taşıyan 18 vagonlu tren bölgeye hareket etti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, deprem bölgesi için kaymakamlıklar, kamu kurumları, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları tarafından toplanan insani yardımın 18 vagonla trenle Gaziantep’e gönderildiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Köşger, yaklaşık 80 ton gıda malzemesi, 60 ton su, süt, meyve suyu, 8 ton battaniye, kefen, 50 ton bebek ve hijyen malzemesi, 5 ton giysi, 12 ton soba, ısıtıcı, soba borusu, 20 ton yardım malzemesi ulaştırdı. tonlarca odun, bölgeye trenle ulaştırılıyor. 14 ton kömür, odun ve seyyar tuvaletin gönderildiğini kaydetti.

Kınık’tan 3 bin 500 kişiye konteyner kent desteği

Kınık Polyak Eynez Madencilik Şirketi de deprem bölgesindeki barınma ihtiyacını karşılamak için 3 bin 500 kişilik konteyner kent kuracak.

Kınık Belediyesi’nden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen şirketin genel müdürü Serkan Bahçekapılı, Nurdağı’na 1000, Adıyaman’a 1000 ve Samandağ’a 1500 olmak üzere toplam 3 bin 500 kişilik konteyner kent kuracaklarını açıkladı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu