Haber

İstanbul’da göçmen kaçakçılığı operasyonu: Sınırı geçemeyen 12 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul’da göçmen kaçakçılığı operasyonu

Sınırı geçemeyen 12 kaçak göçmen İstanbul dönüşü yakalandı

İSTANBUL – Yunanistan’a yaptıkları yolculuğun sonunu geçemeyen 12 kaçak göçmen, İstanbul’a dönerken yakalandı. Operasyonda yakalanan araç sürücüleri ve göçmenlere rehberlik ettiği tespit edilen zanlılara 68 bin 880 lira idari para cezası verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı Çalışma ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince Avcılar ve Büyükçekmece’de şüpheli araçlara düzenlenen operasyonlarda 12 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenleri taşıyan aracın sürücüleri ve onlara rehberlik ettiği tespit edilen zanlılar Y.Ş, AK ve RE de gözaltına alındı.

Göçmen kaçakçılarına idari para cezası

Yapılan incelemeler sonucunda kaçak göçmenlerin Yunanistan üzerinden Avrupa ülkelerine geçmek için sınıra kadar gittikleri, alamayınca İstanbul’a dönmek için şoförlerle anlaştıkları belirlendi. Operasyonda yapılan aramalarda 3 bin 90 Euro ve 4 bin 700 lira ele geçirildi. Yakalanan zanlılar hakkında Yabancılar ve Uluslararası Savunma Kanunu kapsamında 68 bin 880 TL idari para cezası uygulandı. Adliyeye sevk edilen zanlılar, “Göçmen Kaçakçılığı” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu