Haber

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, hastane sınıfında okuyan Başboğa’yı ziyaret etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katıldığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde sınıfta düzenlenen karne töreninde hukuk okumak istediğini belirten 12. sınıf öğrencisi Yüsra Parıltı Başboğa’yı ziyaret etti. .

Yazıcı, ziyareti sırasında fizik tedavi gördüğü için hastane sınıfında eğitimine devam eden Başboğa’ya eğitimine destek amaçlı tablet bilgisayar ve yardımcı kitaplar hediye etti.

Yazıcı, Başbuğa’yı hem yakından takip etmek hem de desteklemek istediklerini söyledi.

Başbuğa’ya yerleşmek istediği programda destek olacaklarını belirten Yazıcı, “Özellikle bakanlığımızın hazırladığı ve bu yıl ilk kez dağıtılan ek kaynak kitaplardan getirdik. ona bakanlığımızın hazırladığı soru kaynakları, kitapçıklar ve İstanbul’da yürüttüğümüz hazırlık çalışmalarına ilişkin tüm veriler Ailemizle birlikte Şimdi bu süreçte Bakanımızın kendisine hediye ettiği tableti hediye ettik. ” dedim.

Hastanede kalmak zorunda kalan öğrenciler için İstanbul’da 15 hastanede açılan program sayesinde eğitim verildiğini belirten Yazıcı, öğrencilerin eğitimden kopmaması için çalıştıklarını söyledi.

Hemen taburcu olan öğrencilerden dolayı hastane dersliklerindeki öğrenci sayısının değişken olduğunu belirten Yazıcı, “Ancak şu anda 80 kişilik kapasitemiz var. Öğrencilerimiz ve öğrencilerimiz için çok özel bir ortam oluşturuldu. Öğretmenlerimiz.Hastane dersliğimiz ile görsel sanatlar ve müzik atölyemiz mevcuttur.Öğrencilerimiz, eğitimlerini hastane dersliklerinde almaktadırlar ancak derse devam edemeyecek durumdalarsa yataklı olarak da eğitimlerini alabilirler. .” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu