Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO için dinlenmeye çekildi! İsveç, Türkiye’yi ikna etmek için harekete geçti

Sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakmasına izin verilmesinin yankıları sürüyor. Türkiye’nin NATO üyelik kapısını aşındıran İsveç skandalına Türkiye’nin tepkisi sert oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO’ya resmen kapattığı İsveç’in birliğe girme planı netlik kazandı.

BAŞBAKAN PARTİ LİDERLERİYLE GÖRÜŞTÜ

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson dün gece diğer parti liderleriyle bir araya geldi. Expressen gazetesi, parti liderlerine verilen bilgilere erişimi olduğunu yazdı.

“İSVEÇ TERÖR İÇİN HUKUKİ HEDEF OLARAK GÖSTERİLİYOR”

Haberde, “Kur’an-ı Kerim’in yakılmasının ardından İsveç’e karşı geniş bir dezenformasyon kampanyası yürütülüyor ve İsveç terörün ‘meşru hedefi’ olarak gösteriliyor. Gazete, bu bilgilerin parti liderleriyle de paylaşıldığının altını çizdi.

İŞTE İSVEÇ’İN TÜRKİYE PLANI

NATO üyeliğini ülkenin en önemli güvenlik hedefi olarak görmeye devam eden Kristersson’un hayata geçireceği ‘Türkiye planı’ da haberlerde geniş yer buldu.

İKİ AŞAMALI PLAN UYGULANIYOR

Gazete, Kristersson’un planını “NATO meselesini yumuşatmak istiyor” şeklinde özetledi ve planın 2 ayağı olacağını yazdı. Buna göre İsveç, öncelikle ülkede yaşanan skandal eylemlerin devlet siyaseti olmadığını vurgulamaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu